vasegh
31 شهریور 1401 - 08:19

برگزاری همایش مدیران حراست‌های تابعه استانداری آذربایجان شرقی در تبریز

همایش مدیران حراست‌های تابعه استانداری آذربایجان شرقی شامل فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و شهرداری‌ها با حضور استاندار و معاون مرکز حراست وزارت کشور در تبریز برگزار شد.

استاندار آذربایجان شرقی در همایش مدیران حراست‌های تابعه استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه حراست‌ها باید به‌ عنوان یک ضرورت جدی سازمان خود را رصد و پایش کنند گفت: مدیران حراست باید در شناسایی مسائل درون‌سازمانی دقیق بوده و با آموزش، شناخت، هماهنگی و همکاری، پیشگیری و تذکر به موقع، جلوی اتفاقات احتمالی را بگیرند.

حراست‌هاآقای عابدین خرّم  بابیان اینکه وظیفه اصلی حراست هر سازمان صیانت از دارایی‌های معنوی آن است افزود: حیثیت و کرامت افراد برای ما خیلی مهم است و دارایی معنوی قابل ارزش‌گذاری نیست.

وی گفت: مدیران حراست برای حفظ امکانات مادی سازمان باید برنامه و طرح حفاظتی فعال داشته باشند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مشکل اساسی سیستم اداری، بی‌توجهی به مخاطبان و مراجعان است که موجب نارضایتی می‌شود افزود: رضایت مخاطبان یک اصل بوده و به راحتی قابل دسترسی است.

وی در پایان متذکر شد: حراست‌ها باید امین سازمان باشند و با امین بودن مورد اعتماد قرار می‌گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این همایش حراست‌ها را چشم بینا و گوش شنوای سازمان‌ها عنوان کرد و گفت: حراست‌ها باید محرم اسرار سازمان باشند و ارتباط صمیمی بین کارکنان ایجاد کنند و از وقوع تخلف و تنش جلوگیری کنند.

آقای تراب محمدی ادامه داد: مدیران و کارشناسان حراست باید موانع سلب اعتماد مردم به مدیران و دستگاه‌های دولتی راشناسایی کرده و موانع را به حداقل رسانده و اعتماد را با کارشناسی دقیق به مردم برگردانند.

وی همچنین با تاکید برنقش آموزش در راستای ارتقای سلامت اداری، خواستار به اشتراک گذاری تجربیات کارشناسان موفق این حوزه با همدیگر شد.

آقای مرادی معاون مرکز حراست وزارت کشور هم در این همایش به طرح مباحث آموزشی درخصوص اصول حاکم بر انجام ماموریت‌های حراست و باید‌ها و نباید‌های این حوزه پرداخت.

مباحث آموزشیباشگاه خبرنگاران جوانآذربایجان شرقیتبریز

شناسه خبر: 751202